На 27.03. се проведе час по правосъдие в 5а и 5б клас. Съдия Михайлов от Окръжен съд Варна разказа на учениците за съдебната система и проведе дискусия по Образователна програма „Час по правосъдие“. Темите, по които дискутира с децата бяха „Правила за поведение, права и задължения на учениците в училище. Хулигански прояви. Децата и компютърните престъпления“ . Той говори още и за професиите „съдия“, „прокурор“, „следовател“, Законът – права и отговорности, Законът и справедливостта, наказателно правосъдие, престъпление (против личността и против собствеността) и нарушение, съучастие, наказателно отговорни лица, наказание – понятие, цел, видове престъпления.






